Marimex Trendy 2001 L 11105611

Vychutnajte si saunovacie rituály kedykoľvek v pohodlí domova. Vďaka kvalitnej a elegantnej infrasaune pre dve osoby si môžete preniesť kúsok wellness aj do vášho domu či bytu...
1 259 €
Doprava zdarma, Na sklade
Doporučená ponuka marimex.sk

Na sklade • 1 variant49 €95 % • 1 790 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma5 161 neoverených recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma347 neoverených recenziíĎalšie informácie

Infrasauna Marimex Trendy 2001 L sa vďaka svojmu dizajnu hodí do každého interiéru. Pri výrobe bolo použité kvalitné drevo jedľovca kanadského - hemlock. Infrasauna umožňuje vychutnať si čaro saunovania až dvom osobám. Malé rozmery dovoľujú umiestniť infrasaunu v rodinnom dome i v priestornejšom byte. Sklenené dvere umožňujú pohodlný výhľad do okolia sauny. Súčasťou výbavy je ionizér a rádio/mp3 prehrávač. Táto infrasauna obsahuje karbónové podlahové vykurovacie teleso.

Žiariče

V infrasaune je rozmiestnených desať karbónových vykurovacích telies. V porovnaní s inými typmi karbónové žiariče tvoria tenké pásy, ktoré vyvinú povrchovú teplotu 70-170 °C. Karbónové žiariče dosiahnu maximálne teploty pomalšie, naproti tomu majú dlhšiu životnosť (pri saunovaní 3x týždenne cca. 90 rokov). Tento typ žiaričov prehreje ľudské telo rovnomerne a do hĺbky. Plné využitie potenciálu infrasauny docielite nastavením teploty na 66 °C. Zaistíte tak prevádzku infračervených žiaričov po celú dobu saunovacieho procesu. Miera účinnosti infrasaunovania závisí od intenzity infračerveného žiarenia, nie len na teplote vzduchu. Samotná teplota vzduchu v infrasaune sa pri nastavení na maximum pohybuje okolo 45-60 °C. Pri stanovení nižšej cieľovej teploty sa infračervené žiariče vypnú po tom, ako teplota vzduchu dosiahne požadovaný stupeň.

Typ
Ionizátor
Strešná ventilácia

• Super
  • , zakúpené v marimex.sk

Sauna je esteticky vydarená, jednoducho sa skladá (robili sme to prvý krát v živote pohodovo dvaja necelú hodinku, teraz by sme to už zvládli za menej ako polovicu) a všetko funguje ako má. Je to detail, ale rádio ma milo prekvapilo dobrou citlivosťou. Prehrávač MP3 z USB flash disku sa občas na zlomok sekundy zastaví, ale to nie je podstatné. Možno by to s inou flash-kou nerobil. V každom prípade neľutujem, že som saunu kúpil. Ešte jedno upozornenie - vnútri na strope nad dverami je taký malý čierny gombík, ktorým sa zapína prívod 230 V. My sme si neprečítali návod a pokúšali sme sa zapnúť saunu na dotykovom displeji. Až nás (v nevykúrenej saune) oblial pot, že ju budeme musieť reklamovať. Takže odporúčam čítať návod do konca.

• nízke prevádzkové náklady a vysoká efektivita domáceho wellnesu

Kúpili sme infra do 3,5 izbového bytu. V pohode sa zmestí do komory prerobenej na izbu. Pochvaľuje si celá rodina. Osobne sa jej neviem nabažiť a doprajem si momentálne saunovanie 5 x do týždňa po 45 min. Tento tip infra sauny z vlastných skúseností ODPORÚČAM!! Paráaada. Montáž jednoduchá. Ďalšou výhodou je doručenie v troch ľahších balíkoch, namiesto dvoch ťažších ako u ostatných tipoch. Dva sa v pohode vmestili do výťahu. Tretí najväčší som musel rozobrať a po jednom kuse sa už zmestil do výťahu. Jednotlivé dieli sú veľmi ľahké na prenos. Takže nepotrebujete nikoho otravovať z vynášaním balíkov po schodoch a v pohode sám si saunu môžete zložiť ako Lego :-)
    Na obrázku som si všimol, že je ešte starý tip z roku 2018. Nový tip sauny je rok september 2019 a má už ionizátor, mp3 a vyhrievanú podlahu. Zvolil som karbónové žiariče nad keramickými kvôli lepšej efektivite hrejivosti , ktorá je síce pomalšia ale precíznejšia. Aj životnosť je dlhšia. Namotal ma na karbónové žiariče klient, ktorý je so svojou infra saunou od Marinexu už dva roky veľmi spokojný. tak som išiel na istotu a dobré recenzie.

Typ
Teplotný senzor
Ionizátor
Strešná ventilácia

Zdravie

Pravidelné používanie infrasáun pozitívne ovplyvňuje ľudské zdravie. Saunovanie znižuje bolesť, obmedzuje stuhnutosť kĺbov, zvyšuje prekrvenie a pôsobí protizápalovo. V konečnom dôsledku navodzuje psychickú pohodu, znižuje svalový spazmus a posilňuje kardiovaskulárnu kondíciu. Infrasaunu je možné používať aj v prípadoch, kde zdravotný stav nedovoľuje použitie klasickej sauny. Samotné saunovanie navodzuje príjemný pocit pohody, uvoľnenia a relaxácie. Infrasauny sú natoľko bezpečné, že sa ich technológia používa aj v detských inkubátoroch.

Zdravie

Spotreba

Prevádzka infrasáun je v porovnaní s klasickými saunami výrazne úspornejšia. Hlavným dôvodom je nižšia prevádzková teplota. Infračervené žiarenie preniká hlboko do tkaniva, preto nie je potrebné saunovaciu procedúru opakovať v niekoľkých cykloch za sebou, ako tomu je u fínskej sauny.

Spotreba

Výhody infrasáun Marimex

Zdravotný prínos

Potenie a detoxikácia prebieha už pri 45-50 °C. Vďaka tomu je proces infrasaunovania prístupnejší a vhodný aj pre deti.

Nízka spotreba

Infrasauna sa zapája do zásuvky s príkonom 230 V. Spotreba je veľmi podobná ako spotreba elektrickej žehličky.

Jednoduchá inštalácia

Stavbu infrasauny hravo zvládnu dve osoby do jednej hodiny. Jediné, čo bude k montáži potrebné, je skrutkovač.

Výhody infrasáun Marimex

Montáž

Montáž infrasauny je rýchla a jednoduchá. Na prichytenie jednotlivých častí sa používajú kufrové spony, čapy alebo klasické skrutky. Elektroinštalácia je už namontovaná od výrobcu, len stačí prepojiť kabeláž pomocou zásuviek a konektorov. Všetko je prehľadne označené.

Montáž

Na sklade • 1 variantZdarma97 % • 2 828 recenziíĎalšie informácie

Sada príslušenstva ako darček zdarma!!
 Infrasauna Trendy 2001 L sa vďaka svojmu dizajnu hodí do každého interiéru. Pri výrobe bolo použité kvalitného dreva kanadského jedlovca - hemlock. Trendy 2001 L umožňuje vychutnať čaro saunovania dvom osobám naraz. Malé rozmery dovoľujú infrasaunu umiestniť v rodinnom dome aj priestornejším byte. Sklenené dvere umožňujú pohodlný výhľad po okolí sauny. Súčasťou výbavy je ionizér a rádio / mp3 prehrávač.
V infrasaune je rozmiestnených desať karbónových ohrievačov. V porovnaní s inými typmi karbónové žiariče tvoria tenké pásy, ktoré vyvinú povrchovú teplotu 70 - 170 stupňov Celzia. Karbónové žiariče dosiahnu maximálne teploty pomalšie, naproti tomu majú dlhšiu životnosť (pri saunovaní 3x týždenne cca 90 rokov). Tento typ žiaričov prehreje ľudské telo rovnomerne a do hĺbky. Infrasauna má podlahový ohrievač.
Parametre infrasauny TRENDY 2001 L

Počet osôb:

Rozmery vonkajšie (š x h x v)
1200x1050x1900mm

Rozměry vnútorné (š x h x v)
1105x970x1800mm

Áno / Áno / Áno

Počet kartonů

Přepravní hmotnosť

159 kg

Prevádzka infrasáun je v porovnaní s klasickými saunami výrazne úspornejšia. Hlavným dôvodom je nižšia prevádzková teplota. Infračervené žiarenie preniká hlboko do tkaniva, preto nie je potrebné saunovací procedúru opakovať v niekoľkých cykloch za sebou, ako tomu je u fínskej sauny.
Pravidelné používanie infrasáun pozitívne ovplyvňuje ľudské zdravie. Saunovanie znižuje bolesť, obmedzuje stuhnutosť kĺbov, zvyšuje prekrvenie a pôsobí protizápalovo. V neposlednom rade navodzuje psychickú pohodu, znižuje svalový spazmus a posilňuje kardiovasklulární kondíciu. Infrasaunu je možné používať aj v prípadoch, kde zdravotný stav nedovoľuje použitie klasickej sauny. Samotné saunovanie navodzuje príjemný pocit pohody, uvoľnenia a relaxácie. Infrasauny sú natoľko bezpečné, že sa ich technológia používa aj v detských inkubátoroch.

Dokumenty

• , prevzaté z Heureka.cz
    • Rychle a snadne slozeni (navod je podrobny a presny)
    • Perfektne tesni, takze uvnitr neni zadne chladnejsi misto
    • Rychly nabeh vyssi teploty
    • Radio chyti spousty stanic, coz u infrasaun je skoro zazrak

Sice tuto infrasaunu pouzivame par dnu, ale jsme cela rodina nadseni. Vrele doporucuji!

• , prevzaté z Heureka.cz
      • Rychlé vyhřátí až na 65 stupňů.
      • Snadná montáž.
      • Problematické odstranění šumu rádia.
      • Dřevěné záslepky šroubů madla dveří pouhým zatlačením v otvorech bez přilepení oboustrannou páskou nedrží.

Dobrý poměr cena-výkon.

• Super
    • Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť:

Na sklade • 1 variantZdarma97 % • 2 828 recenziíĎalšie informácie
    • , prevzaté z Heureka.cz
      • Infrasauna splnila moje ocekavani, jednoduse jsme ji slozili az na trochu komplikace pri osazeni spodniho pantu sklenenych dveri (musel jsem seriznout plastove podlozky jinak to neslo vlozit do der ve skle). Jinak hezky topi az na 65 stupnu i pri umisteni na venkovni terase i kdyz je venku kolem 0 stupnu.

Kryci listy na panelech zevnitr se mi zdaji takove tenke, snad to vydrzi a nepraskne casem.

• , prevzaté z Heureka.cz
        • perfektní sauna s dodáním překvapivě obratem po objednání, nelze nic vytknout.
        • , prevzaté z Heureka.cz
          • lehké sestavení, čistá práce, jasné instrukce, provozně jednoduché
          • , prevzaté z Heureka.cz
            • Sauna má optimální rozměry, nezabírá příliš mnoho místa, a přesto je pro dvě osoby dostatečně prostorná. Výhodou je i možnost otočení dveří z pravých na levé, o čemž dodavatel sice zákazníka ani na přímý dotaz neinformuje, přesto to není žádný problém.
            • Zatím nevím, jestli je to nevýhoda ale podlahový rošt je namontován napevno a nelze jej ani kvůli čištění spodního topného panelu vyjmout. Asi si to budu muset sám nějak upravit.

Produkt doporučuji, splňuje veškerá očekávání.

• nízke prevádzkové náklady a vysoká efektivita domáceho wellnesu

Ľahká montáž a rýchle a jednoduché využívanie v rodine