HealthLand DeLuxe 4004 CAR

1750 mm
176 kg
Počet ohrievačov

• , zakúpené v MASTERSPORT.sk

Naša voľba vychádzala z priestorových pomerov osadenia sauny. Voľba bola optimálna aj možnosťou napojenia na zásuvku 230V. Nemuseli sme prerábať napojenie čo by fínska sauna určite vyžadovala.

• , zakúpené v Zahrada24.sk

• cena s porovnanim velkost a vybava
    • design
    • podlahovy panel ma daco do seba
    • som prekvapeny ze radio je trochu pouzitelne
    • rychla montaz-je to take lego(ale take cinske)
    • prevedenie tzv.paprndekel-4az5mm obklad(klasika cina)
    • vedel som ,ze to bude treba pospevnovat a este pokutit,ale ze az tak moc ,to ma prekvapilo
    • neodporucam tieto papierace ludom,co nemaju moznost to upravit,vyztuzit
    • tzv.carbon ohrev ma sklamal,prikupujem k tomu minimalne jeden fullspektrum ziaric

Ak by som sa mal rozhodnut znova,asi by som radsej kupil klasicku robustnu finsku saunu a radsej dorobil infraohrev...vyslo by ma to sice podstatne viac,ale vysledny efekt by stal za to!Bohuzial stale plati za malo penazi,malo muziky-ale kto je aspon trochu sikovny,oplati sa mu to.

Typ
Šírka
1750 mm
176 kg
Počet ohrievačov

Čo je infrasauna?Infrasauna je integrované, multifunkčné a luxusné zariadenie pre liečbu i relaxáciu, ktoré spoločne so saunou v sebe zahŕňa aj výhody slnečného kúpeľa. Infračervený lúč môže preniknúť 40 mm hlboko do ľudskej kože, tým dochádza k rezonancii bunkových tkanív v tele, zrýchleniu krvného obehu a odstráneniu nečistôt z tela. Preto má sauna veľmi dobrý vplyv na zdravie. Infrasauny sú vhodné pre osoby, ktoré sa liečia s krvným tlakom alebo ťažko znášajú vysokú teplotu v klasickej saune.Ako infrasauna funguje?Infrasauny sú úplne bezpečné zariadenia, ktorých žiarenie nemá nič spoločné s UV žiarením ani so žiarením nukleárnym. Vlnová dĺžka infračerveného lúča 5,6 - 15 mikrometrov je telom najlepšie absorbovaná. Infračervené lúče nevidíme, ale vnímame ich ako teplo."Saunovanie" v infračervenej kabíne je založené na princípe emisie infračerveného žiarenia špeciálnymi žiaričmi. Toto infračervené žiarenie prehreje telo hlboko do svalového tkaniva a k intenzívnemu poteniu tak dochádza už pri teplote okolo 50 °C v prostredí, ktoré nezaťažuje organizmus. Po celú dobu pobytu v kabíne dýchate vzduch s teplotou 20 až 55 °C, pretože 80-90 % vyžarovaného tepla vstrebe vaše telo a len zvyšok sa rozptýli do priestoru kabíny.Výhody infrasáun HealthLand:

Vyháňajú z tela jedovaté látky a napomáhajú detoxikácii. Infračervené teplo stimuluje potné žľazy, aby prečisťovalo a detoxikovalo pokožku.

Redukujú stres. Infračervené teplo uvoľňuje svaly a celé telo.

Prospievajú vašej koži. Zlepšujú obeh, vylučujú nečistotu a chemikálie i odstraňujú odumreté kožné bunky. To všetko spevňuje pokožku a zmierňuje vytváranie vrások.

Znižujú hmotnosť. Tuky sa vylučujú z tela pri teplote 42 °C, keď sa telo potí a vylučujú sa z neho škodlivé látky. Za 30 min. spáli infrasauna až 600 cal.

Uľavujú od bolesti. V tele sa rozširujú krvné cievy a zrýchľuje sa obeh, ktorým potom prúdi viac kyslíka, rýchlejšie sa dostáva k poraneným miestam a urýchľuje hojenie poranení. Odporúčame pre liečbu artrózy, svalového spazmu a reumatizmu.

Nahradia klasické cvičenia. Pri 20 - 30 minútovom pobyte v infrasaune srdce vydá rovnaký výkon ako pri behu na 9 km.

Zlepšujú imunitný systém. Pri používaní infrasauny sa telo lepšie bráni vďaka vyvolaniu "umelej horúčky". Prechladnutia a chrípkové ochorenia sú najlepšie liečené v ich začiatkoch práve použitím infračerveného tepla.

Pasívny kardiovaskulárny tréning. Telo na túto stimuláciu reaguje zvýšením srdečného objemu a rytmu a táto prínosná srdcová záťaž vedie k tréningu a zlepšeniu kondície kardiovaskulárneho systému.

Posilnenie krvného obehu. Pri hĺbkovom prehrievaní telo začne vylučovať pot, aby sa ochladilo. Tým sa zvýši činnosť srdca a zrýchli cirkulácia krvi, čo prispieva k posilneniu a stabilizácii krvného obehu.

Nízke prevádzkové náklady. Náklady na energiu sa pohybujú pre každý pobyt v saune okolo 0,3 Eur.Technické parametre:

• počet ohrievačov: 11
  • vykurovacie telesá: karbónové
  • vlnová dĺžka: 5,6-15
  • digitálny ovládací panel: ÁNO vnútorný a vonkajší
  • osvetlenie: ÁNO vnútorné LED osvetlenie

• cena s porovnanim velkost a vybava
    • design
    • podlahovy panel ma daco do seba
    • som prekvapeny ze radio je trochu pouzitelne
    • rychla montaz-je to take lego(ale take cinske)
    • prevedenie tzv.paprndekel-4az5mm obklad(klasika cina)
    • neodporucam tieto papierace ludom,co nemaju moznost to upravit,vyztuzit